İç ve dış aydınlatma, hem kiralık hem de sahibi tarafından kullanılan konut ve iş yerlerinde sadece bir ışık kaynağı değil, aynı zamanda bir maliyet kalemidir. Bu nedenle, enerji tasarruflu aydınlatma, paradan tasarruf etme konusunda büyük bir potansiyele sahiptir. Enerji tasarruflu ampuller ve lambalar hiç vakit kaybetmeden kurulabilir. Maliyetleri azaltmak ve çevreyi korumak için hemen uygulayabileceğiniz birçok enerji tasarrufu fırsatları vardır.

Enerji Verimliliği Sınıfı
Enerji verimliliği tüketici tarafından anlaşılabilir olmalıdır. Enerji verimliliği sınıfının amacı budur. 1 Mart 2021'den bu yana, kafa karıştırıcı A+, A++ ve A+++ sınıflarını kaldıran ve tüm ışık kaynaklarını gelecek için yeniden değerlendiren yeni bir enerji etiketi yürürlüktedir.

Ürün Ömrü
Işık kaynaklarının ömrü, ışık kaynağının kaç saat sürdüğünü gösterir. Örneğin, ömrü 25.000 saat olan bir LED ampul, 6 saat kullanıldığında on yıldan fazla dayanır; değiştirme maliyetlerinden tasarruf etmenizi ve atık üretimini azaltmanızı sağlar.

Duy Tipi
Tüm geleneksel ışıkların bir ışık soketi (E27, E14, GU10, vb.) vardır ve uygun LED ampulü kolayca kullanabilirsiniz. Aydınlatma günlük bir ihtiyaç olduğundan, LED'lere geçiş büyük bir genel tasarruf potansiyeli sunar.

Hızlı kontrol
Aydınlatma sayesinde ev enerjisinden tasarruf etmeye hemen başlayabilirsiniz: geleneksel prizler için yeni bir ışık kaynağı. Yemek odası için sarkıt lamba gibi yeni bir ışık arıyorsanız, gelecekte kalıcı olarak takılan LED aydınlatma teknolojisine sahip bir ışık öneriyoruz. Şu anda evinizi yeniliyorsanız, bir aydınlatma uzmanına danışmalısınız - elektrik prizlerinin doğru yerleştirilmesi, aydınlatma konseptini daha uygulamaya yönelik ve dolayısıyla daha verimli hale getirebilir.

Verimlilik örneği
Bir Akkor Lamba, emilen enerjinin %95'ini ısıya ve sadece %5'ini ışığa dönüştürdü. Bu nedenle, yeterli parlaklığı elde etmek için watt değerlerinin çok yüksek olması gerekiyordu. Sonuç olarak, diğer şeylerin yanı sıra ampuller çok ısınırdı. Daha yeni aydınlatma teknolojileri ile, ışık verimliliği olarak bilinen Watt - Lümen oranı giderek daha fazla gelişiyor. Bu nedenle, daha az enerji ile daha fazla parlaklık mümkündür. 

 Halojen Lamba Enerji Tasarruflu Lamba LED Lamba
Ürün Ömrü 2.000 – 4.000 saat 10.000 saat 15.000 – 100.000 saat
Işık çıkışı 25 Lümen / Watt
50 Lümen / Watt
100 Lümen / Watt, ve fazlası
Satış Hakları 2016'dan beri akkor lambalar üretimi azalmıştır. 2019'dan beri eko-tasarım yönetmelikleri tarafından kaldırılmıştır. Mevcut ve gelecekteki düzenlemelerden etkilenmemiştir.
EnerjiEnerji verimliliğiLedLed lamba

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Mutlusan Rita Priz Serisi Siyah İkili Usb Topraklı Priz - MutlusanMutlusan Rita Priz Serisi Siyah İkili Usb Topraklı Priz - Mutlusan
Mutlusan Mutlusan Rita Priz Serisi Siyah İkili Usb Topraklı Priz
İndirimli fiyat139.90TL Normal fiyat195.00TL
Tükendi
Sylvania – Gizmo Arb Sense Sensörlü Seyyar Aplik 40 LM 3000K – 0053631 - SylvaniaSylvania – Gizmo Arb Sense Sensörlü Seyyar Aplik 40 LM 3000K – 0053631 - Sylvania
Sylvania Sylvania – Gizmo Orb Sense Sensörlü Taşınabilir Lamba
İndirimli fiyat79.90TL Normal fiyat200.00TL
Stokta