Yatak Odasına Uygun Aydınlatma Çeşitleri -

Yatak Odasına Uygun Aydınlatma Çeşitleri

Evdeki atmosferin ziyaretçiler için değil kullanıcı için özelleştirilmesi gereken tek alan yatak odasıdır. Bu özel bir alandır ve hepimiz onun dramatik, romantik, çağdaş ve hatta biraz kontrolden çıkmış görünmesini isteriz.

Aydınlatma, tasarım seçeneklerinizden bağımsız olarak istediğiniz ruh halini elde etmenizi sağlar. Güneş batar batmaz ve siz ışıkları açar açmaz, odanızın bakış açısı önemli ölçüde değişir. Çocuk odası veya ana yatak odası için en iyi aydınlatma tasarımını mı arıyorsunuz? Bu nedenle, kararınızı vermenize yardımcı olması için aşağıdaki önerileri göz önünde bulundurun.

Aydınlatmayı Nasıl Kullanacağınızı Düşünün

Yatak odanızın büyüklüğü ve içinde yaptığınız aktiviteler, aydınlatma türünü etkileyen iki önemli unsurdur. Yatakta çocuklarınızla TV izlemekten keyif alıyorsanız, tavandan ambiyans aydınlatması ve yakındaki sehpalardan bir masa lambası seçin. Odanızda yoga veya meditasyon yapıyorsanız, tavan lambası korniş aydınlatması (spot lamba) mükemmeldir. Led Ampuller ile aydınlatmalarınıezı destekleyebilirsiniz.

Bir Tema veya Atmosfer Yaratın

Yatak odanızda yaratmak istediğiniz atmosfere karar verin. Gösterişli bir avize ile odada dramatik bir hava mı yoksa yatağınızın iki yanına monte edilmiş mütevazı aplikler ile romantik bir atmosfer mi yaratmak istersiniz? Aydınlatmanın ikinci amacı belli bir ruh hali uyandırmaktır. Aydınlatma, önce ortamı aydınlatır, ardından farklı ruh hallerini benimsemenizi sağlar. Alanınızda oluşturmak istediğiniz havayı seçmek için motive edici iç tasarım dergilerini keşfedebilirsiniz.

Favori Parçalarınızı Sergileyin

Yatak odası aydınlatması, odanızdaki mimari detayları, süs eşyalarını ve sanatsal kreasyonları vurgulamak için de mükemmeldir. Hangi yönü vurgulamak istediğinize bağlı olarak yukarıdaki gibi önerilerden yararlanabilirsiniz. Muazzam, dramatik sanat eserleri için doğrudan bu alanları hedefleyen yönlendirilmiş aydınlatma modellerini seçin. Işığı yukarı doğru yansıtan zemin aydınlatması, dramatik ve çarpıcı bir görüntü oluşturmak için heykeller ve benzeri şeyler için idealdir.

Çocuk Odası İçin Uygun Aydınlatmayı Dikkatlice Seçin

İdeal aydınlatma, çocuğunuzu odasında eğlenmeye teşvik eden aydınlatmadır. Çocuk odası, tepeden aydınlatmaya sahip olmalıdır. Ancak bu aydınlatma, ışığı doğrudan çocuğunuza acı verecek şekilde kamaştıracak şekilde yansıtmamalıdır. Çocuğunuzun yatağında kitap okuması veya uzun bir günün ardından dinlenmesi için abajurlar idealdir. Çocuğunuz karanlıktan korkuyorsa, bir gece lambası veya loş ışıklı bir aplik seçebilirsiniz. Birkaç dekoratif vurgu, odanın genel, pratik görünümünü tamamlayacaktır. Bunu örneğin nevresim takımlarınızı, dekorasyonlarınızı, abajurlarınızı uyumlu hale getirerek yapabilirsiniz.

Parlak Aydınlatma

Yatak odanızı yaşayan bir yer gibi hissettirmek için lav lambaları ve açık pembe ışıklar gibi canlı aydınlatma seçeneklerini değerlendirin. Yatak odanızda rengarenk abajurlar, küre lambalar ve ampuller şık bir ışıltı sunuyor. Ek olarak, bu aydınlatma tasarımlarını gevşemek veya hayal gücünüzü ateşlemek için kullanabilirsiniz. Dinlenmek ve ruhunuzu yenilemek için yatak odanızda kullandığınız aydınlatma çok önemlidir. Odanıza ihtiyacı olan aydınlatmayı ve ilhamı vermek için bu önerileri kullanın. Çarpıcı bir görünüm için ışıklarınızı mevsimlere göre ayarlayabilirsiniz. Özellikle Noel ışıkları gibi klasik aydınlatma stilleri harika görünüyor. Sizi neşelendirecek ve ruhunuzu aydınlatacak, hayallerinizdeki yatak odasını tasarlamanın zamanı geldi.

Spotlar

Yatak odası aydınlatması ilhamına ihtiyacınız varsa spot ışıklara da bakabilirsiniz. Tavana monte edilen spotlar sayesinde yatak odanızı kusursuz bir şekilde aydınlatabilirsiniz. Farklı noktalara spor lambaları yerleştirerek ışığı yatak odanıza daha eşit dağıtabilirsiniz. Işığı kontrol etme yeteneği, spot ışıklarının bir avantajıdır. Işıklar dilediğiniz zaman açılıp kapatılabilir. Yatak odanızın büyüklüğüne göre alan sayısını artırabilirsiniz. Tavanın çeşitli bölgelerine eşit olarak dağıtırsanız, noktalar daha çağdaş görünür. Spot ışıklarını tavana nasıl asacağınızdan emin değilseniz yardım alabilirsiniz. Yatak odanızda çok fazla zaman geçirmek istiyorsanız, spot ışıkların kullanımı kolaydır.

Elektrikli Şömineler

Yatak odalarında standart aydınlatma dışında her şeyi tercih eden bireyler için elektrikli şömineler oldukça ilgi çekici bir seçenektir. Büyük yatak odalarında hem ısı hem de ışık sağlamak için elektrikli şömineler kullanılabilir. Küçük mekanlara sahip olan kişiler elektrikli şömine tercih etmekten kaçınmalıdır. Güvenli olsalar bile şöminelerin yakınında bulunmamalısınız. Yatak odanıza elektrikli şömine kurarken çok fazla aydınlatma kaynağı kullanmaktan kaçının.

Okuma Lambaları

Birçok kişi her zaman geceden önce bir kitap alır ve uyumadan önce okur. Bu kategoriye giriyorsanız, yatak odanız için özel okuma lambaları sipariş edebilirsiniz. Alternatif olarak, yaptığınız işe güveniyorsanız bu lambaları kendiniz de yapabilirsiniz. Okuma lambalarının doğrudan kitabın üzerine yerleştirildiğinden emin olun. Ayrıca bu ışıkların ürettiği ışığın parlaklığı da dikkate alınmalıdır.

Yatak odasında hem aydınlatma hem de dekor olarak okuma lambaları kullanılmıştır. Özellikle şık bir okuma lambası yatak odanızda büyük fark yaratır. Okuma lambaları, diğer aydınlatma türlerinden en önemli şekilde işlevsel kullanımlarıyla ayrılır. Lambanın tasarımı okuma becerinizi engellememelidir. Kitap okurken ışığı doğrudan yansıtırsanız gözleriniz yorulmaz.

Abajur

Bu tip aydınlatma hemen hemen tüm yatak odalarında görülür. Abajurlar yatak odalarının vazgeçilmez mobilya parçalarıdır. Gerçekten çağdaş tasarımlara sahip abajurları yatak odanıza dahil etmek istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Ayrıca çeşitli tasarımlara sahip abajurlarda da kullanılabilir. Hangi tür abajurun kullanılacağına karar vermenin en kolay yolu, yatak odası tasarımınızı dikkate almaktır.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Mutlusan Rita Priz Serisi Siyah İkili Usb Topraklı Priz - MutlusanMutlusan Rita Priz Serisi Siyah İkili Usb Topraklı Priz - Mutlusan
Mutlusan Mutlusan Rita Priz Serisi Siyah İkili Usb Topraklı Priz
İndirimli fiyat139.90TL Normal fiyat195.00TL
Tükendi
Sylvania – Gizmo Arb Sense Sensörlü Seyyar Aplik 40 LM 3000K – 0053631 - SylvaniaSylvania – Gizmo Arb Sense Sensörlü Seyyar Aplik 40 LM 3000K – 0053631 - Sylvania
Sylvania Sylvania – Gizmo Orb Sense Sensörlü Taşınabilir Lamba
İndirimli fiyat79.90TL Normal fiyat200.00TL
Stokta